گرچه می خندم ولی این هق هق است
حرف حق در گوش کر چون نق نق است

Monday, February 20, 2012

« اَسک آمیرزا »

مسبوق هستید که؟ این آمیز نقی خان ما بحرالعلوم است و هم چون آجیل مشکل گشای شیرین برای هر مشکلی راه کاری در آستین دارد. یومیه همینجور را ه می رود و مشکل خلق خدارا بی چشمداشت و قربة الی الله حل می کند. به همین دلیل بود که از محضر ایشان رخصت خواستیم یک پایگاه اینترنتی راه بیندازیم تا خلق حیران سوالات و مشکلاتشان را مطرح نموده و جناب آمیرزا ارشاد فرمایند. نامش را هم گذاشتیم "اَسک آمیرزادات کام" . لذا شما امت همیشه مشکل دارنیز می توانید با علم و یقین به بصیرت لدنی حضرتش مشکلات و سوالات خودرا در هرزمینه ای اعم از دینی و ناموسی و حقوقی و فضایی و اخروی و دنیوی و غیره از این طریق ارسال فرمایید تا به سرپنجه تدبیر ایشان مشکل گشایی شود.
نقداً ومن باب نمونه به چند نمونه از سوالات مطرح شده و پاسخ های هوشمندانه ایشان توجه فرمائید:

آمیز نقی خان گرامی،
بعد از سلام – برای شاگردی و کسب فیض از محضر علمای اعلام، بنده زاده را به خدمت فرستادم. دست رد به سینه ی بنده زاده زده و فرمودند "تربیت نا اهل را چون گردکان بر گنبد است". عارضم به درگاه پرفتوح حضرتعالی، چه می فرمائید؟
ارادتمند: عباسقلی خان

جناب آقای عباسقلی خان،
حل مشکل جنابعالی چندان سخت نیست. به علمای اعلام بفرمائید:
الف – بجای گردکان از چیز دیگری استفاده نمایند که از خاصیت قل خوردن و لغزندگی کمتری برخوردار است. مثلاً مربا خوبست که به گنبد می چسبد.
ب – در صورت عملی نبودن این راه حل، می توان به جای گنبد که سطح شیبدار و لغزنده ایست، از سطوح غیر شیبدار همچون سینی و دیس برای قرادادن گردکان استفاده کرد. موید باشید.
الاحقر آمیز نقی خان نق نق الواعظین

جناب آقای آمیز نقی خان دامت برکاته،
سلام علیکم – بعد از عرض ادب، شدیدآً نگران خشگ شدن و نابودی دریاچه ارومیه هستیم. استدعا دارد در جهت حل این معضل ارائه طریق فرمائید.
با احترام جمعی ازعلاقمندان مرز پرگهر

دوستداران مرز پرگهر جان،
برای یافتن راهکار هر مشکلی ابتدا باید به آسیب شناسی ریشه ای آن پرداخت. خشگ شدن دریاچه ارومیه برخلاف آن چه در افواه عوام شایع است کمبود بارندگی و استمرار خشگسالی و عوامل دیگر نیست. بلکه از ابو عطا خواندن قورباغه های مقیم در حوزه آبگیر دریاچه است. حکماً عنایت دارید که هرگاه قورباغه ها زیر آواز ابوعطا بزنند، آب سربالا می رود و درنتیجه  رودخانه های زرینه رود و سیمینه رود و سایر جریان های آبی سرازیر به دریاچه بدلیل استمرار چندین ساله ابوعطا خوانی قورباغه گان سربالا رفته و به دریاچه نریخته اند. خوب حالا چه کنیم؟ قورباغه هارا نابود کنیم؟ نخیر! نکته در اینجاست که چرا قورباغه ها ابو عطا می خوانند؟
پس از بررسی رفتار شناسانه قورباغه گان براین حقیر ثابت شده که این موجودات بیگناه وقتی گرگ ها و کفتارها و شغال ها به صورت دسته جمعی و کُر اقدام به خواندن ترانه های بندری می کنند، ترشحات هورمونی بدنشان آن هارا وادار به خواندن ابوعطا می کند. بنابراین چنانچه ملاحظه می فرمائید، برای جلوگیری از خشگ شدن دریاچه ارومیه باید جلوی بندری خوانی گرگ ها و کفتاران را گرفت. موید باشید.
الاحقر آمیز نقی خان نق نق الواعظین

آمیرزا جان،
فدات شم، الان یه چند وقتی می شه میگن بعضی ها کارشون ساخته اس، اما ما هنوزم که هنوزه تا روزی یه دوبامبی از این ایکبیریا نخوریم اموراتمون نمیگذره، یعنی چه جوریه؟
قربونت ملت

ملت جون،
اولندش که اخیراً این دانشمندان سرزمین های کفر یه موجوداتی روبعد از مرگشون راه انداختند که نه قلب دارند نه نبض دارند و نه علائم حیات، اما سرومر وگنده راه میرن.
دومندش که این "بعضی ها" مردند اما هنوز تنشون گرمه خیال می کنند زنده هستند. بدیش اینه که تا تنشون سرد شه من وخیلی از شمارو تو گورکردن.
قربونت، آمیرزا

No comments:

Post a Comment